ריף כהן

[ פופ ]

ביוגרפיה

כל אחד מחברי מקהלת גבעול יכול לפרוס את מעלליו המוסיקלים על כמה גליונות נייר והדבר תקף גם כלפי ריף כהן, שהקילומטראז' המוסיקלי שלה ארוך דיו עוד לפני שהקליטה אלבום בכורה.

הנטיה האמנותית של כהן טופחה מגיל צעיר. היא למדה 11 שנים נגינה על פסנתר, חמש שנים פיתוח קול, שלוש שנים מוסיקולוגיה באוניברסיטת תל-אביב, בוגרת ביה"ס לאומנויות הבמה ומגיל 8 היא כותבת ומלחינה חומרים מקוריים. ב-2001 חיברה מוסיקה עבור המיצגים של אמן המדיה אסף קורמן. היא חברה בהרכב הראשוני של מקהלת גבעול שהקימו מאיה דוניץ ומיכל אופנהיים. ב-2003 חיברה שיר מקורי ("ראשי התפצל") עבור הסרט "עולמים" של הקולנוען והאמן הרב תחומי ג'וזף דדון. ב-2004 צולמה שרה על חם בסרט "אלף" (קרי "א") של הבמאי האירני בארבאד גולשירי.

ב-2005 הוזמנה להופיע עם בלקן ביט בוקס בטור האירופאי שלהם. משם גלשה להופעות עם החברים הבלקנים האחרים, בום פם ובעקבות כך החל שיתוף פעולה מתמשך עם אורי כנרות, שבשיאו הופיעו השניים בדנמרק במופע משירי פרנסואה הארדי, סרז' גינזסורג, ריטה מיצוקו ואחרים, מופע אותו ביצעו מאוחר יותר גם במועדונים קטנים בתל-אביב. ב-2006 נטלה חלק במיצג "קומפוזיציה 24" של נעמה צבר (חברת אקיטה לשעבר) ותרמה לו קטע מקורי. ב-2007 כתבה מוסיקה לסרטו השני של דדון, "ציון" (בכיכובה של רונית אלקבץ), שרה בפרוייקט מוסיקלי של דניאל לנדאו (לצד נעמה יוריה ומיכל אופנהיים) והצטרפה לפרוייקט האפרו-אתני של רביד כחלני, Desert Blues.

ב-2008 שיחקה וכתבה מוסיקה למחזה הפרינג' "פדרה מאוהבת" שעלה בתיאטרון תמונע. כישורי המשחק הושחזו גם בקבוצת התיאטרון הירושלמי גרילה של אריאל אשבל, בסרט "מוקי בוערה" (שבו משחקת אגב גם אפרת בן צור) ובסרט "Revivire" של חיים בוזגלו, שהפך בצרפת למיני סדרה טלויזיונית.

דיסקוגרפיה