תום קלנר

[ ]

ביוגרפיה

כפי שנכתב היכנשהו ברשת, תום קלנר היא "הבחורה, הפישוק והצ'לו ביניהם", ובעצמה אימפריה וכמעט מונופול בעולם האינדי הישראלי על הכלי הקלאסי הנ"ל (כמעט, מאחר ומאיה בלזיצמן מפתחת אלטרנטיבה ראויה..).

קלנר בוגרת האקדמיה למוסיקה בת"א, ניגנה בפילהרמונית הצעירה, בתזמורת האקדמיה למוסיקה ובכיתות אמן בארץ ובחו"ל. הכריזמה הבימתית והנגינה המהפנטת שלה סופחות אליה בקשות רבות לשיתופי פעולה, המתקבלות בברכה ע"י קלנר. כדי לתאר את גבולות האימפריה, חובה להתחיל בהרכב הותיק ביותר בו היא חברה, קבוצת גוטל בוטל של נתי ארנן ומופע הצד שלהם, מוטי פנאן, שעלו על הבמות ב-2001. ב-2002 הצטרפה עם המתופף של הגוטלים אורי נועז להרכבו של ירון פישמן, חבורת אטומיק, שהקליט את אלבום הבכורה שלו "גיבורי יון" ב-2006.

הרכב נוסף המקושר לגוטל בוטל בכלל ולנתי ארנן בפרט הוא Mr. Error Sound System, שעבורם הקליטה את השיר Fuck Me שיצא באלבום M.E.S.S & The Doom Doom Ritual (פיתקית, 2006). שנה מאוחר יותר הקליטה אלבום פולק מינימליסטי ושקט עם חבר הלהקה רותם פרח בשם "Glow" (בייסמנט,2007). גם עם השרוט הקליטה וניגנה. בין היתר, הקליטה קלנר עם זהבה בן ואף קנתה שביתה בעולם התיאטרון, הספרות והתנועה: היא חיברה פסקול מוסיקלי ליצירת המחול "המשרתות" של אביגיל רובין, שלוותה בנגינה חיה שלה על הצ'לו. היא חברה באנסמבל שליווה את הצגתה של עדיה גודלבסקי "התכנסות". וליוותה ערב הקראה של חמוטל פישמן לספרה "שירי שרה".

באוגוסט 2007 הצטרפה להרכב כל-נשי בשם סנדי פנדי בן קיפוד הכולל את עדי נוי (שירה), יפעת ברזילי (שירה ופסנתר), נעה וקס (כלי הקשה) ושני מייבר (כינור), אך הרכב זה שבק לאחר זמן קצר. היא השתתפה בהקלטת אלבום הבכורה של להקת טליאוף "Is It?" והצטרפה למסע ההופעות הסוליסטי הראשון של סולן אלג'יר, אביב גדג'. כמו-כן הופיעה בערב קומוקלאסי השלישי עם פרוייקט אייזלר. 2008 ראה את אלבומיהם של גוטל בוטל (הראשון) ושל חבורת אטומיק (השני), כאשר היא משתתפת גם בהקלטות והופעות האלבום השני של Mr. Heavy & Ms. Low. בתחילת 2009 ראה אור אלבום נוסף בהשתתפותה - שיתוף הפעולה של מגון עם הזמרת הצרפתיה, שרלוט סגרה. כמו כן ליוותה את מסע ההופעות "אבנים כבדות" של הילה זהרור.

דיסקוגרפיה