לוס כפרוס

[ רגאיי / דאב /Fאנק - 2004 ]

ביוגרפיה

הדאב, הרגאיי והסקא, שהיו מנת חלקם של דורי בן זאב וטוני ריי במאה ה-20, אומצו בחדוה ע"י להקות השוליים כגון ביר 7, הודסקא אקספלוסיב וקיובאן בי. לוס כפרוס הביאו מימדים נוספים - רב תרבותיות ורב לאומיות. להקה שבראשיתה (2004) פנתה לקהילת העולים מחבר העמים והופיעה בפניהם במקומות הייעודים בתל-אביב, הפכה עם הזמן למשופשפת, מלוטשת ובעלת קהילה גדלה והולכת של אוהדים גם בקרב הצברים, שכמה מהם נמנים על נגניה (עמית קמינר החליף את המתופף המקורי, שחזר לרוסיה ומארגן להם שם הופעות).

השפה העברית, האנגלית והרוסית שילבו ידים ביצירות של הכפרות, שנעזרו בנסיון של ארתור קרוסנובייב המנוסה (מתהילת התפוחים וזונזי), MC גוגה (ממובילי סצינת הדראמ'נ'בייס בארץ) והחברים האחרים, שהביאו את הטמפרמנט הרוסי לשאנטי הישראלי. מאז הוקמו הספיקו להופיע בפסטיבל עיר הבירה 2005, פסטיבל Vdoh 2005 ופסטיבל בשקל 2007. בין לבין, הקליטו (2006) את אלבום הבכורה שלהם "Rasta Vasily" עם המפיק המוסיקלי בן הנדלר. באלבום התארחו אורי כנרות ויובל זולוטוב (בום פם), ירון אוזנה (התפוחים), אלון שגיא (חרדל), סנגיט דותן (כולומה) ועוד. 

באוקטובר 2008 ראה אור אוסף של תחנת הרדיו הסטודנטיאלית "רדיו הר הצופים" הירושלמית בשם Where is the Hummus? (פראפראזה על האוסף הראשון של תחנת הרדיו המקבילה מתל-אביב, Where is the Sunshine) ובו מבחר קטעים של הקלטות חיות באולפני הרדיו, ביניהן גירסא אקוסטית של לוס כפרוס ל-Pirogi. עוד באותה שנה השיקו מחדש את אלבום הבכורה, הפעם עם שיר בונוס - גירסת כיסוי ל"נכון להיום" של זהר ארגוב, גירסא שנכללה באוסף "עבודה עברית" שיצא שנה לפני כן לציון 60 שנים למדינה.

ב-2013 יצא אלבומם השני של הכפרוס, חיים בסרט, אף הוא בהפקת בנו הנדלר. בין היתר נטלו בו חלק רון בונקר (גיטרה), אסף תלמודי (אקורדיון), עידן קופרברג (כלי הקשה), נמרוד טלמון (טרומבון) ועוד. בהמשך השנה השתתף ההרכב בפרוייקט מחווה מיוחד שהרים גלי צה"ל לציון סיפורי פוגי של כוורת. ההרכב ביצע בפרוייקט את שיר המכולת.

שירה

MC   Goga

שירה, גיטרה

אנטון   קוליאדקו

שירה, גיטרה

ארקדי   יעקובסון

באס

זיו   טלר

חצוצרה

ארתור   קרוסנובייב

תופים

עמית   קמינר

תופים

גבריאל   פריזם

דיסקוגרפיה