עדי אולמנסקי

[ פופ ]

ביוגרפיה

חבל שפליטי כוכב נולד לדורותיה מציינים את השתתפותם בתכנית כפרט מוביל ברזומה שלהם. בעולם אוטופי הסדר היה הפוך: תפלצת המיינסטרים צריכה להתכבד ולציין בדברי הימים שלה את כל אותם יוצרים מקוריים המדשדשים בביצה האלטרנטיבית שהסכימו "לשחק את המשחק". העונה החמישית של כוכב נולד התפארה במספר רב של אמנים כאלה: ארלין גולד, מיקה הרי, מרינה מקסימיליאן בלומין וסיון וייסמן היו בין המתחרים (כולם למעט האחרונה עשו את דרכם פנימה). מי שהצטרפה אליהם לנבחרת ה-20 האחרונים היא עדי אולמנסקי (שאגב, ערכה את האודישן שלה בטבע, בצוקים שמעל ים המלח, יחד עם אוהד עילם ממיספלאג. היא השתרבבה לנבחרת, הוא לא).

אולמנסקי, אשר ממבשרת ציון, שרה וניגנה מגיל צעיר בלהקות נוער, להקות קאברים ופרוייקטים תיכוניים (למשל ההרכב האינסטרומנטלי ברווזים במים ובפרוייקט של ישי גזית, אקס גאיה). אולמנסקי לא שרדה הרבה בעונה החמישית של כוכב נולד אך הותירה חותם עם ביצוע ל"איזו מין ילדה" של יהודית רביץ. עיקר פעילותה רוכזה בירושלים, שם הופיעה בליווי הגיטרה של יואב סער עם חומריה המקוריים, העוסקים רובם ככולם ביחסים שבינו לבינה ומושפעים מהרוק הבריטי. עבור אלבום הבכורה, פנתה למפיק המוסיקלי יונתן גולדשטיין, אקא ג'וני הקטן, באותו זמן תיכוניסט שאך פתח קריירת היפ הופ והקליט אלבום בכורה. התמורה היתה הדדית: היא היתה אחת מהאורחים באלבום (27 במספר!).

ב-2009 הרחיבו אולמנסקי וסער את הסגל והקימו את לורנה בי, כאשר את הליין אפ משלימים רועי אביטל, ניר לייסט ואילן טננבאום (גיטרה, באס, תופים בהתאמה).

דיסקוגרפיה